Znamy laureatów tegorocznego Konkursu Wiedzy o Pomorzu…

29060024_829861087204561_2916876175397125213_o

Kolejny Konkurs Wiedzy o Pomorzu za nami – 24 marca 2018 r. do rywalizacji w finale 31. edycji stanęło siedmioro uczniów szkół średnich z całego Pomorza. Jak co roku rozpoczęła się ona od pisemnego testu składającego się z 60 pytań z zakresu historii, literatury, geografii, sztuki i rzemiosła Pomorza. Siódemka uczniów z najlepszym wynikiem wzięła udział w ścisłym finale, gdzie ich wiedzę z wymienionych dziedzin sprawdzali odpowiednio: dr Michał Kargul, dr Ewa Grucza, dr Katarzyna Jereczek-Korzeniewska oraz mgr Tomasz Fopke.  Zwyciężyła Magdalena Cichosz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach; był to jej czwarty start w Konkursie. Pozostałe miejsca na podium zajęły uczennice I LO w Kościerzynie: Julia Jankowska (II miejsce) i Daria Frąckiewicz (III miejsce). Laureaci otrzymali indeksy na etnofilologię kaszubską oraz zaproszenia na organizowane przez Klub Studencki „Pomorania” warsztaty regionalne „Remusowa Kara”. Wszyscy finaliści otrzymali również nagrody rzeczowe, za ufundowanie których dziękujemy naszym licznym sponsorom. Dzięki Państwa wsparciu możemy co roku przygotować dla uczestników Konkursu atrakcyjne upominki stanowiące dla nich – sądząc po wysokim poziomie rywalizacji – motywację do zgłębiania wiedzy o naszym regionie.

Patronat honorowy nad XXXI Konkursem Wiedzy o Pomorzu objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, Dziekan Wydziału Filologicznego UG oraz Prezes Kaszubskiego Forum Kultury. Patronat medialny objął miesięcznik „Pomerania”.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu i pomocy: Uniwersytetu Gdańskiego, Gminy Miasta Puck, Starostwa Powiatowego w Kwidzynie, Gminy Kolbudy, Gminy Gniew, Miasta i Gminy Prabuty, Gminy Lipusz, Gminy Cedry Wielkie, Miasta Tczew, Gminy Cewice, Gminy Wejherowo, Miasta Rumi, Powiatu Lęborskiego, Gminy Gniewino, Starostwa Powiatowego w Malborku, Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, Miasta Ustka, Miasta Redy, Krakowskiego Centrum Kultury w Krokowej, Gminy Somonino, Gminy Rzeczenica, Starostwa Powiatowego w Słupsku, Gminy Jastarnia, Gminy Parchowo, Starostwa Powiatowego w Kartuzach, Gminy Żukowo, Gminy Studzienice, Gminy Kaliska, Gminy Pruszcz Gdański, Miasta Starogard Gdański, Miasta Gdynia, Miasta Czersk, Gminy Osiek, Miasta Gdańsk, Muzeum w Lęborku, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskie w Wejherowie, oficyny Czec, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, miesięcznika „Pomerania” oraz Banku Sierakowice.

Podziękowania kierujemy również w stronę Jury w składzie: dr Ewa Katarzyna Jereczek-Korzeniewska, dr Ewa Grucza, dr Michał Kargul, mgr Tomasz Fopke.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Gravatar
Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s