Dzień drugi już za nami…

Piątkowy poranek nie wyglądał jak każdy. Tuż przed 10 wyruszyliśmy z Harcerskiego Ośrodka Morskiego w kierunku puckiego rynku, a dokładniej do Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Tam obejrzeliśmy specjalnie wystylizowane pomieszczenia, które przedstawiały dawne pracownie kowala, czy gabinet dentystyczny. Poszerzyliśmy także swoją wiedzę na temat medycyny ludowej i roku obrzędowego na Kaszubach.

Drugim zaplanowanym działaniem były warsztaty językowe prowadzone przez dr. Dariusza Majkowskiego. W trakcie zajęć uczestnicy pracowali nad trzema niezbędnymi elementami w komunikowaniu się w języku kaszubskim, czyli czytaniu, mówieniu i pisaniu.

Wieczór minął nam pod znakiem ZKP i gier zespołowych. Spotkaliśmy się bowiem z Radosławem Kamińskim – członkiem zarządu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Łukaszem Richertem – dyrektorem biura Zarządu Głównego ZKP. Nasi goście przybliżyli nam sylwetkę Jana Trepczyka i działalność ZKP. Po oficjalnej części przyszedł czas na naukę przez zabawę. Poprzez kaszubsko-pomorański quiz i zabawę w czółko poznawaliśmy zarówno siebie nawzajem jak i otaczający nas kaszubski świat.

Fot. Wiktoria Kozikowska

Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Gravatar
Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s